Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Pokračovaním prezerania stránky, súhlasíte s používaním cookies.

DOPRAVA nad 45Eur ZDARMA. Doba na vrátenie/výmenu tovaru 30dní. 

Bomba bundy z Ameriky

Bomba bundy z Ameriky

Značka Alpha Industries je na vzostupe, no ešte pred pár rokmi by ste o nej nepočuli. Poznali ju iba letci, piloti, vojaci a ľudia točiaci sa okolo lietadiel a armády.

Jej príbeh sa začal už v roku 1959 v americkom Knoxville Tennesee. Značka vznikla fúziou menších spoločností, ktoré vyrábali odevy pre vojakov. Najznámejším produktom bola letecká bunda – bombera B-10 a letecké nohavice A-10, ktoré sa vyrábali pre Ministerstvo obrany USA. Po začatí vojny vo Vietname okolo roku 1960 spoločnosť Alpha Industries zažila obrovský nárast predaja a z jedného poschodia, kde sídlili, pomaly ovládli celú budovu. V sedemdesiatych rokoch už mali mnohé kontrakty na stálu spoluprácu a ich známa letecká bunda MA-1 bola veľmi obľúbená v celej americkej armáde. Ročne vyrobili cca 550,000 takýchto vetroviek. Od roku 1980 začali svoje produkty predávať aj na komerčnom trhu a stali sa najväčším výrobcom leteckých búnd na svete.

Deväťdesiate roky im veľmi nepriali, ale znovu sa postavili na nohy a teraz patria k “in” značkám, ktoré nosia aj celebrity ako Kendal Jenner alebo Gigi Hadid. Ak by ste niečo od Alpha Industries radi nosili aj vy, u nás v predajni SPORT COUTURE či na e-shope nájdete ich najnovšiu jarnú kolekciu

                

 

Počas celej histórie v Alpha Industries navrhli množstvo rôznych verzií flight jacket bundy. Prinášame vám prehľad, ktoré štýly sa vyrábajú z akých materiálov a aký majú strih, prípadne čo bolo inšpiráciou k ich vytvoreniu.

MA-1

Už 60 rokov je model MA-1 Flight Jacket jedným z kľúčových kusov v ponuke Alpha Industries. Ikonický dizajn je funkčný aj módny. Hoci bol pôvodne navrhnutý, aby ochraňoval životy amerických vojenských pilotov, dnes sa stali tieto bombery módnou ikonou a inšpirujú umelcov a dizajnérov. Oranžová podšívka pôvodne slúžila pilotom po havárii, aby si mohli prezliecť bundu naopak a tak pritiahnuť pozornosť hliadok, ktoré po nich pátrali.  V prípade núdze, Hladký nylonový povrch bundy umožňoval vojenským pilotom ľahšie sa vysunúť z kabíny, bez nebezpečenstva zachytenia sa o nejaké predmety.  

MA-1 VF 59

Model MA-1 VF 59 je užšia verzia klasickej bundy MA-1. Hoci názov znie zložito, dá sa ľahko rozšifrovať:  "VF" znamená vintage fit – veterán/staromódny strih ponúka užšiu verziu origiálnej bundy. Čísla "59" znamenajú, že tento konkrétny model je inšpirovaný originálnym modelom Flight Jacket MA-1 z roku 1959. Okrem toho, že má užší strih a nie je obojstranný, model MA-1 VF59 je z toho istého inovatívneho Flight Nylon materiálu a má oranžovú podšívku a vyteplenie ako origálna verzia.

MA-1 TT

Zatiaľ čo originálna MA-1 Flight Jacket bomber bunda bola navrhnutá na ochranu pilotov pred nepriaznivými podmienkami, chladnými klimatickmi zónami, model TT bol vytvorený, aby ponúkol opak:  ľahká nylónová konštrukcia a žiadne vyteplenie podporujú priedyšnosť pri zachovaní vynikajúcej kvality a mnohostrannosti využitia, ako sme zvyknutí u Alpha Industries búnd. MA-1 TT má ako vonkajší material  použitý robustný Two-Tone Nylon (dvoj-tónový nylon) a preto tá skratka “TT”.

MA-1 VF LW

Táto slim-fit verzia bundy MA-1 je jedna z mála flight jackets búnd od Alpha Industries, ktoré nemajú oranžovú podšívku – podšívka aj Remove Before Flight prívesok sú v tonálnej farbe v súlade s farbou vonkajšieho materiálu. Tak vytvárajú elegantnejšiu alternatívu  originálnej bomber bundy. Skratka “LW” znamená light weight (ľahká hmotnosť), čo naznačuje, že bundy MA-1 VF LW sú výborným ľahkým letným spoločníkom.

MA-1 TT Hood

Materál bundy MA-1 TT Hood je inšpirovaný Two-tone nylonom a strihom MA-1 TT flight jacket, zatiaľ čo odnímateľná kapucňa pochádza z bundy MA-1 D-Tec. Touto kombináciou vytvorili v Alpha Industries nový letný štýl, ktorý vás ochráni aj pred dažďom alebo vetrom.

 

Odoberaj náš newsletter a buď
informovaný o novinkách a špeciálnych ponukách