Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Pokračovaním prezerania stránky, súhlasíte s používaním cookies.

DOPRAVA nad 45Eur ZDARMA. Doba na vrátenie/výmenu tovaru 30dní. 

Duca del Cosma - jedinečný štýl, luxus a taliansky spôsob života.

Duca del Cosma - jedinečný štýl, luxus a taliansky spôsob života.

Podobne ako mnohé iné talianske módne značky, Duca del Cosma v sebe spája vynikajúci dizajn, majstrovské prepracovanie a najlepšiu funkčnosť. Vysokokvalitné topánky s ľahkými, inovatívnymi a funkčnými podrážkami sú nevyhnutnosťou pre náročných zákazníkov.

Značka Duca del Cosma bola založená v roku 2004 Baldovinom Mattiazzom a jeho manželkou Antje Elle. Baldovino je taliansky návrhár z Benátok, ktorý absolvoval ako jeden z najlepších študentov na módnej škole Sarteco vo Florencii. Baldovino bol pevne presvedčený, že svet športovej obuvi potrebuje závan čerstvého dizajnu: sofistikovaný a módny nádych. Názov sa vzťahuje na vojvodu z Cosmy. Cosma je tradičná benátska oblasť, kde Baldovinova rodina žila po mnoho generácií. V priebehu rokov sa Duca del Cosma stala úspešným medzinárodným hráčom v športovej a golfovej obuvi. Rok čo rok získavala Duca del Cosma ocenenia nielen za vynikajúci dizajn, ale aj inovácie. Bola to práve značka Duca Del Cosma, ktorá napr. v roku 2006 uviedla do sveta golfu prvé bezhrotové topánky, dnes tak veľmi populárne.

Frank van Wezel, zakladateľ medzinárodných značiek športových topánok HI-TEC, Magnum, INTERCEPTOR a 50 PEAKS, kúpil značku Duca del Cosma v máji 2016 aj so svojou manželkou Caroline. 
Zakladateľ spoločnosti Hi Tec, Frank van Wezel takto vysvetľuje, prečo sa rozhodol pre výrobu športovej obuvi a následne aj získanie značky Duca del Cosma:
Pred viac ako 40 rokmi sa mi moji priatelia vždy sťažovali na svoje squashové topánky v našom squashovom klube v Anglicku. Povedali, že sú príliš ťažké, príliš drahé, príliš ľahko sa trhajú, sťažujú im otáčanie, šmýkajú sa. Preto som sa vydal na cestu, aby som pre každý šport vyrobil skvelú obuv. Squashová obuv, ktorú sme vyvinuli v roku 1974, stále ostáva súčasťou dnešnej športovej kolekcie a medzitým sa jej predalo viac ako 21 miliónov párov po celom svete.  Zároveň sme vyvinuli vynikajúce športové topánky pre rôzne ďalšie športy. 
V našej neustálej snahe zlepšovať sa sme narazili na nádhernú kolekciu Duca del Cosma. Frank bol dlhé roky obdivovateľom značky Duca del Cosma a vnímal  silný globálny záujem o túto značku. Ako vášnivý fanúšik módneho športovému štýlu, rozhodol sa získať do svojho portfólia aj túto značku, aby im poskytla najmodernejší štýl a tvar, a aby aj podporili a rozšírili tradíciu značky Duca del Cosma.

Duca del Cosma naďalej posúva hranice módnych inovácií.
Značka, ktorá sa predáva na celom svete vo viac ako 30 krajinách, má za cieľ byť výrazným hráčom aj na globálnom trhu. Duca del Cosma má  aktuálne svoje globálne sídlo v Holandsku. Zakladateľ značky, Baldovino, sa pripojil k tímu Duca del Cosma ako hlavný dizajnér pri vývoji nových vzrušujúcich módných trendov  a taktiež pre ochranu jedinečného  DNA tejto značky.
Na výrobu vynikajúcich topánok hodných mena Duca del Cosma sa používa iba koža z tých najlepších koželužní, weltové konštrukcie Goodyear, mäkké podšívky z merino vlny a podrážky z odolných gumových zmesí. Spoločnosť Duca del Cosma používa talianske kože, trvalo udržateľné jemné materiály, vynikajúce remeselné spracovanie a jedinečný štýl – to sú štandardy kvality tejto talianskej prémiovej značky. Kombinuje to s veľkým dôrazom na detail, prvotriednymi bavlnenými šnúrkami a trendy farbami, aby sa vytvorili vynikajúce produkty. Taliansky dizajn sa snúbi s európskou remeselnou tradíciou výroby  kvalitných topánok. Všetky topánky sú vyrábané v Európe.

Vždy v popredí módy a technológií.
Cieľom je osloviť náročných módychtivých kupujúcich v mestách. Túto krásnu značku nezískal Frank van Wezel s cieľom pre krátkodobý zisk. Obuvníci s viac ako štyridsaťročnými skúsenosťami chcú, aby bolo všetko ohromujúce. Duca del Cosma chce omladiť šport vytvorením kvalitných mladistvých a odvážnych vzorov.
 

                               

Odoberaj náš newsletter a buď
informovaný o novinkách a špeciálnych ponukách