Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Pokračovaním prezerania stránky, súhlasíte s používaním cookies.

DOPRAVA nad 45Eur ZDARMA. Doba na vrátenie/výmenu tovaru 30dní. 

Nike CORTEZ

Nike CORTEZ

Rešpektovaná kultová klasika zakladateľa Nike Billa Bowermana – Nike Cortez tenisky - kombinujú komfort  a trvanlivosť pre neuveriteľnú každodennú klasiku.

Prvýkrát boli uvedené na trh v roku 1972 a boli prvými “modernými” bežeckými teniskami navrhnutými olympijským atletickým trénerom a spoluzakladateľom firmy Nike Billom Bowermanon. Boli vytvorené ako pohodlné bežecké tenisky, ktoré mali pomôcť pri behoch na dlhé trate a v ťažkom teréne. Prvýkrát sa objavili na Olympiáde v roku 1972.

Počas rokov Cortez-y prešli mnohými dizajnovými zmenami a boli uvádzané v rôznych materiálových variantách, ako koža, semiš, ako aj originálny nylon. Kľúčom ich komfortu je podrážka – hrubá gumená podrážka, ktorá je odolná, trvácna a zvyšuje pätu, čím pomáha redukovať zranenia, hlavne v oblasti achilovky.

Hneď od vzniku tohto nového konceptu športových tenisiek sa Cortez-y stali a zostali ikonou. Asi najviac ich zviditeľnil film Forrest Gump, ktorý získal cenu Filmovej akadémie - Oskara.

Nike Cortez-y sa počas rokov premenili z bežeckých na voľnočasové tenisky na bežné každodenné komfortné nosenie. Pravidelne mávajú, a aj tento rok zažili, malý „revival“ a vidieť ich znovu veľa na uliciach, keďže  ich objavila nová generácia fashion followerov.

Súčasná kolekcia Nike Cortez je teda ďalšou generáciou aktuálnych módnych Nike sneakersov a prichádza s ponukou úžasných pastelových farieb, ale aj čierno-bielou a bielo-červenou stálou klasikou.

NAKUPUJTE NIKE CORTEZ

Odoberaj náš newsletter a buď
informovaný o novinkách a špeciálnych ponukách