Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Pokračovaním prezerania stránky, súhlasíte s používaním cookies.

DOPRAVA nad 45Eur ZDARMA. Doba na vrátenie/výmenu tovaru 30dní. 

Prečo má moja bunda vodný stĺpec?

Prečo má moja bunda vodný stĺpec?

Vonku je chladnejšie, zima klope na dvere a vy by ste si radi vybrali novú bundu, kabát alebo vestu, ktorá vás pred ňou ochráni. Pozeráte sa na veľkosť, strih, farbu a keď si študujete opis bundy ďalej, narazíte aj na informáciu o vodnom stĺpci. Viete však, čo vôbec táto veličina vyjadruje?

 

Vodný stĺpec je udávaný najmä na outdoorových bundách, kabátoch, vestách ale môžete ho nájsť aj keď si kupujete spací vak alebo stan. Hovorí o tom, aký obsah či tlak vody dokáže materiál vydržať, kým vlhkosť prepustí. Môžete si to predstaviť tak, že na bundu položíte akýsi valec, do ktorého budete nalievať vodu. Skúmať budete, ako vysoko bola voda vo valci, keď začala kvapkať cez bundu. Môže to byť 1000, 5000 alebo aj viac milimetrov. A to je hodnota vodného stĺpca.

 

A ktorú bundu si teda vybrať? Koľko milimetrov je postačujúcich? V našich horách vám bude úplne stačiť vodný stĺpec do 5000 milimetrov. Pokiaľ sa nejdete šplhať na Mount Everest, vyšší vodný stĺpec naozaj neoceníte, a možno ho ani nebudete môcť otestovať. Radšej investujte aj do kvality prevedenia, napríklad, aby boli švy na bunde dobre zošité a v najlepšom prípade aj podlepené.

 

Vyberte si na zimu niektorú z našich kvalitných zimných búnd.

Odoberaj náš newsletter a buď
informovaný o novinkách a špeciálnych ponukách