Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Pokračovaním prezerania stránky, súhlasíte s používaním cookies.

DOPRAVA nad 45Eur ZDARMA. Doba na vrátenie/výmenu tovaru 30dní. 

S BUNDOU LUHTA SA LAVÍNY BÁŤ NEMUSÍTE

S BUNDOU LUHTA SA LAVÍNY BÁŤ NEMUSÍTE

S BUNDOU LUHTA SA LAVÍNY BÁŤ NEMUSÍTE

 

Moderné technológie nám zlepšujú život na rôznych miestach. Nie je tomu inak ani na horách, kde sa môžeme stretať s lavínovým nebezpečenstvom. Múdri vedci však dali hlavy dokopy a tak sa na trh dostali bundy, helmy alebo batohy s lavínovým záchranným systémom RECCO.   

 

Luhta, fínska športová značka s viac ako storočnou tradíciou, ponúka vo svojom portfóliu produktov kvalitné a štýlové lyžiarske oblečenie, ktoré túto technológiu využívajú. Ide o jednoduchý systém “vysielača”, ktorý vyzerá ako malá kapsula a je všitá priamo do oblečenia. Netreba ju zapínať, vlny vysiela kontinuálne bez prestávky a nie je potrebné ju ani dobíjať. Navyše je veľmi ľahká, váži asi 4 g a je zalisovaná do ochranného puzdra, ktoré sa môže namočiť aj prať.

 

RECCA systém funguje v praxi tak, že ak vás zasiahne lavína a vy ostanete uviaznutí pod snehom, je vysoká pravdepodobnosť, že vás horská služba nájde. Detektor aktívne vyhľadáva signál - podobne ako radar – a vďaka nemu vás záchranný tím dokáže presne lokalizovať a následne aj vyhrabať, či podať prvú pomoc. Vysielač umožňuje vyhľadať zasypaného človeka až spod 30m vrstvy snehu, takže okrem profesionálnych športovcov odporúčame tieto bundy všetkým, ktorých baví lyžovanie, snowboarding či prechádzky vo veľkých horách.

 

Systém RECCA môže byť v oblečení ukrytý veľmi nenápadne. Nájdete ho preto aj v štýlových kolekciách značky Luhta a nikoho naokolo ani nenapadne, že máte so sebou technologickú vychytávku na záchranu životov. Luhta ponúka kabáty aj bundy vhodné na svah, no môžete ich nosiť aj do mesta.

Odoberaj náš newsletter a buď
informovaný o novinkách a špeciálnych ponukách